V sklopu pobude za zdravje na delovnem mestu smo izvedli delavnico o pomenu gibanja v delovnem okolju. Vodila jo je dr. Vesna Štemberger Vučko, izredna profesorica na Pedagoški fakulteti v Ljubljani, ki je z udeleženci delila dragocene praktične nasvete.
Na delavnici smo spregovorili o negativnih posledicah sedečega načina življenja, kot so težave s hrbtenico, debelost, sladkorna bolezen in duševne stiske, ter o pozitivnih učinkih gibanja, ki izboljšuje kognitivne sposobnosti, počutje in delovno vzdušje.
Udeleženci so prejeli praktične nasvete za vključevanje gibanja v delovni dan, kot so uporaba žoge za sedenje, kratki odmori za raztezanje ali sprehodi do avtomata za kavo in vodne pipe. Prav tako smo izpostavili priporočila za telesno dejavnost za odrasle, ki naj bi zajemala 2,5 do 5 ur zmerne telesne aktivnosti, oziroma 1,25 – 2,5h visoko intenzivne aktivnosti tedensko.
Dogodek je poudaril pomen gibanja za izboljšanje zdravja in dobrega počutja na delovnem mestu. Z majhnimi koraki in preprostimi prilagoditvami lahko izboljšamo svoje zdravje in vzdušje na delovnem mestu.